O mně

Radost z vlastnoručně vyrobené věci, kterou jste vymysleli, je hezká a navíc praktická, je super pocit. Já se k němu dostala oklikou po vystudování vysoké školu ekonomického zaměření a po dvou letech šla na první rodičovskou dovolenou (rok 2012). Našly se chvíle času pro realizaci „něčeho hmotného, co taky k něčemu bude“.

Vznikla tak nejprve první deka, následoval batůžek pro děti a nakonec také pastelkovník/pouzdro, do kterého by se dalo vše potřebné na malování pro mé děti a bylo vždy po ruce. Tento výrobek prošel časem úpravami a testováním a v současné době nabízím několik typů: rolovací pastelkovníky (na větší počet pastelek s kapsičkou uvnitř), pastelkovníky/pouzdra kombinované na omalovánky a pastelky zároveň (ve formátu na A5 nebo A4) se zapínáním na zip nebo na magnetky, s praktickou kapsičkou na zip.

Ať už si vyberete jakoukoli variantu, je vždy praktická svým uspořádáním a originální svým vzhledem, šiji nejvýše 2 stejné kusy. Praktičnost potvrzuji z vlastní zkušenosti, například čekání u lékaře s dětmi nám uteklo jako voda a nebyl k tomu potřeba ani chytrý telefon ;)

Aby nebyla má práce jednotvárná, mám větší „projekty“ v podobě originálních dek. Každou navrhuji individuálně, často si dělám i počítačový návrh pro doladění vzhledu. Rozpočítám, rozměřím a nastříhám látky, které pak znovu sešívám dle svého návrhu. Složením se jedná o bavlněnou stranu (to je ta čelní, která vás zaujme, často z dovozových designových látek), výplň (ta, která zpevňuje a hřeje) a spodní stranu-nejčastěji fleece (ta chumlavá část).

Výsledkem jsou deky či přehozy, které doladí svým vzhledem váš interiér a zároveň se stanou vaším oblíbencem, protože jsou jednoduše velmi příjemné a chumlavé :)

Pro deky i pastelkovníky jsem ke konci roku 2020 získala certifikát „Krušnohoří regionální produkt“. 

Veškeré mé výrobky na prodej najdete zde. Pokud Vás něco zaujme, mohu ušít vhodný dárek na přání pro Vás nebo Vaše blízké. Pro domluvu mi napište na neja@centrum.cz.  

já